Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Solidarne i solidarni z RON

27 kwietnia 2018 @ 18:00 - 19:00 UTC+2

Od tygodnia w Sejmie trwa strajk okupacyjny osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i opiekunów, którzy zdecydowali się na ten dramatyczny sposób zawalczenia o swoje podstawowe prawa. Wobec jałowości kolejnych obietnic, wobec często tragicznej sytuacji egzystencjalnej, wobec – zawsze – obciążeń ponad siły i indywidualne możliwości nie da się inaczej zwrócić uwagi mediów i społeczeństwa, jak krzyknąć: Jesteśmy!
Krzyczymy razem z Wami. Wspieramy i będziemy wspierać was tak, jak potrafimy.Aktywistki z Warszawy – Warszawski Strajk Kobiet – jest od początku Waszym wsparciem na zewnątrz Sejmu, służąc jako platforma wymiany informacji oraz koordynując pomoc rzeczową i praktyczną. Intensywnie działa wspierany przez nas Komitet Społeczny #Jesteśmy, który stara się zebrać postulaty różnych środowisk osób z niepełnosprawnościami, cechujących się bardzo specyficznymi potrzebami. My wszystkie w Polsce jesteśmy w ścisłym kontakcie z Warszawą i gotowe do pomocy.
Jest dla nas bowiem jasne, że nie wolno zostawiać Was samych. Zwłaszcza teraz, gdy z jednej strony rząd i prezydent umizgują się do was, a z drugiej strony – próbują grać na rozbicie środowiska osób z niepełnosprawnościami i tworzyć mikrosojusze, które niczego nie rozwiązują, a jedynie tuszują problemy. Zwłaszcza teraz, gdy włodarze sejmowi na polecenie swoich zwierzchników nie wpuszczają do Sejmu Waszych fizjoterapeutów! I zwłaszcza teraz, gdy zawiesili do odwołania wydawanie czasowych przepustek do Sejmu, co oznacza, że rzeczową pomoc dla strajkujących będą w stanie dostarczać jedynie posłanki i posłowie. To czytelny komunikat, że władza próbuje się Was pozbyć z Sejmu. Pozbyć z widoku. Po raz kolejny usunąć ze świadomości społecznej.
Nie można na to pozwolić. To, jak wypełniane są prawa osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów – prawa do godnego życia, wolnego od ciągłego lęku o finansowe przetrwanie, do godnej opieki medycznej, rehabilitacyjnej i psychologicznej, do odpoczynku, do elastycznych warunków zatrudnienia, do uczestniczenia w życiu społecznym – świadczy o stopniu ucywilizowania państwa i dojrzałości jego obywateli.

Apelujemy o liczny udział w demonstracji pod sejmem w ten piątek, o godz. 18:00. Przyjedźmy z całej Polski. Jeśli będzie trzeba – zostańmy. Zwłaszcza w perspektywie długiego weekendu, nie możemy tracić z oczu tego, co może dziać się w Sejmie. Nie możemy pozwolić, aby te postulaty i problemy zniknęły z przekazów medialnych.

Reagując jednak na potrzeby środowiska lokalnego, które także chce wesprzeć strajkujących i pokazać swoją solidarność – utworzyłyśmy wydarzenie lokalne. Zwłaszcza, że w Sejmie są także osoby z naszego regionu. Okażmy im wsparcie. Jeśli nie możecie być nimi – przyjdźcie w piątek o 18.00 pod Pomnik Kopernika.
Jednocześnie będziemy prowadzić zbiórkę pieniędzy na wsparcie rodziców osób niepełnosprawny w sejmie, w tytule prosimy wpisać RON :
Fundacja Nie Tylko Polka Matka
73 2030 0045 1110 0000 0251 6620

#WspieramyStrajkOkupacyjnyRON #StrajkKobiet #StrajkWszystkich

Szczegóły

Data:
27 kwietnia 2018
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1670080696414715/

Organizatorzy

Manifa Toruńska
Fundacja Nie Tylko Matka Polka Toruń

Miejsce

Pomnik Mikołaja Kopernika
Rynek Staromiejski
Toruń, kujawsko-pomorskie 87-100 Polska
+ Google Map