Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Parada Schumana – Europa ma znaczenie!

12 maja 2018 @ 12:00 - 13:00 UTC+2

Parada Schumana – jedyna niepartyjna manifestacja obywatelska

EUROPA MA ZNACZENIE!

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej oznacza sukces 100 lat niepodległej Rzeczypospolitej. To nasz wybór cywilizacyjny.

Poszanowanie godności osoby ludzkiej, wolność, demokracja, równość, państwo prawa, poszanowanie praw człowieka – europejskie wartości oznaczają nasze – polskie – wartości.

Różnimy się światopoglądem i decyzjami wyborczymi. Ale łączy nas przekonanie, że Unia Europejska to jeden z fundamentów niepodległej, bezpiecznej i suwerennej Polski.

Z polską i europejską flagą dołącz do Parady Schumana 12 maja na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i pokaż, że również dla Ciebie EUROPA MA ZNACZENIE!

Startujemy o 12.00 z Krakowskiego Przedmieścia przy ul. Miodowej (okolice Kościoła św. Anny). Przemarsz Parady do godz. 12:45 trasą: Miodowa – Senatorska – Moliera – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miasteczko Schumana.

***

W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że Fundacja NIE JEST organizatorem zgromadzenia zgłoszonego tego samego dnia przez Platformę Obywatelską. Parada Schumana i Miasteczko Schumana są oddzielnymi, niezależnymi wydarzeniami, niepowiązanymi z żadną z partii politycznych.

***

Spotkania Europejskie to unikalne wydarzenia, gromadzące tysiące uczestników z Polski i z zagranicy. W tym roku chcemy szczególnie podkreślić, że miejsce Polski jest w Unii Europejskiej, a Polska niepodległa, świętująca w tym roku 100-lecie odzyskania niezależności, to także Polska europejska.

Spotkania Europejskie to m.in.:

– Parada Schumana – proeuropejska manifestacja obywatelska
– Miasteczko Schumana – miejsce ulicznych spotkań i dyskusji, wymiany doświadczeń i informacji, prezentacje najciekawszych inicjatyw organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych, konkursy, animacje, gry edukacyjne, otwarte debaty i spotkania z ekspertami. W tym roku chcielibyśmy szczególną uwagę poświęcić prawom człowieka.
– Debaty
– Lokalne projekty dla szkół i Klubów Europejskich
– Spotkania i akcje uczestników międzynarodowych projektów

Spotkania Europejskie są inicjatywą pozarządową, niezwiązaną z jakąkolwiek partią polityczną.

Więcej informacji na www.niepodlegla.eu

Szczegóły

Data:
12 maja 2018
Czas:
12:00 - 13:00
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/158654308149729/

Organizator

Polska Fundacja im. Roberta Schumana
Strona internetowa:
http://schuman.pl/

Miejsce

Krakowskie Przedmieście Warszawa
Krakowskie Przedmieście
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map