Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Manifa Toruńska 2018 | Solidarnie o lepszy świat!

10 marca 2018 @ 12:00 - 14:00 UTC+2

Manifa Toruńska 2018
Solidarnie o lepszy świat!
Prawa kobiet – podaj dalej!

W 2018 r. przypada setna rocznica zdobycia przez Polki praw wyborczych. Symbolem ówczesnej walki stały się parasolki, którymi sufrażystki stukały przed willą Piłsudskiego. Dziś przejęłyśmy tę parasolkę jako symbol walki o prawa kobiet. Podajemy ją sobie w sztafecie wspólnych i solidarnych działań.

10 marca po raz trzeci spotkamy się, aby zamanifestować, że nie ma naszej zgody na dyskryminację kobiet, domagać się należnych praw, ale także by okazać sobie solidarność i siostrzeństwo oraz świętować wspólnotowość.

W tym roku chcemy by to właśnie solidarność była naszą główną myślą: solidarność rozumiana jako uczestnictwo oraz samoorganizacja, jako sieciowanie i wsparcie innych, jako reagowanie i siostrzeństwo, oraz jako czerpanie siły z naszej różnorodności. W tym dniu chcemy cieszyć się wspólnie, że walka na rzecz praw kobiet nie jest walką samotną, że jest nas wiele i że to właśnie razem jestesmy silniejsze.

Manifa Toruńska 2018 | 10.03.2018
godz. 12.00 | Pomnik Mikołaja Kopernika

Manifa Toruńska to nie tylko demonstracja! To również Mani Fest, czyli Festiwal Manifowy. W jego ramach odbędzie się 14 różnorodnych wydarzeń: dyskusje, spotkania, wykłady, wystawa, spacer szlakiem kobiet, warsztaty i imprezy.
Szczegółowy program już niebawem!

Komunikat dla partii politycznych: w tym roku maszerujemy no logo – zapraszamy serdecznie członkinie i członków partii, ale prosimy o nieprzynoszenie flag czy transparentów zawierających logotyp partii.
Film/Zaproszenie – #ManifaTorunska

Szczegóły

Data:
10 marca 2018
Czas:
12:00 - 14:00
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/552231418466404/

Organizator

Manifa Toruńska
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/manifatorun

Miejsce

Pomnik Mikołaja Kopernika
Rynek Staromiejski
Toruń, kujawsko-pomorskie 87-100 Polska
+ Google Map