Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

I po co nam wolność kobiet? Dyskusja Terenowa przed drzwiami CSW

29 czerwca 2018 @ 17:00 - 19:00 UTC+2

I po co nam wolność kobiet?
Dyskusja Terenowa przed drzwiami CSW
29.06.2018
godz. 17:00
Miejsce:
przed drzwiami wejściowymi CSW

W piątek 13 kwietnia w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej otwarta została wystawa I po co nam wolność? Wśród prezentowanych 38 artystów znalazła się tylko jedna artystka. Wywołało to sprzeciw lokalnych środowisk artystycznych, naukowych i aktywistycznych, co zaowocowało utworzeniem grupy inicjatywnej I po co nam wolność kobiet? Grupa podczas wernisażu wystawy zorganizowała akcję performatywną o wspomnianym tytule.

Kolejnym działaniem było złożenie na ręce dyrektora Wacława Kuczmy 5 czerwca listu z propozycją zorganizowania dyskusji panelowej z udziałem zaproszonych gości oraz kuratorów wystawy.

W związku z odmową wzięcia udziału w panelu, dyrektora Kuczmy lub osoby wydelegowanej przez CSW, grupa I po co nam wolność kobiet? postanowiła zorganizować 29 czerwca o godzinie 17:00 w przestrzeni publicznej przed budynkiem CSW dyskusję terenową poświęconą zagadnieniu nieobecności kobiet artystek na tejże wystawie oraz szerzej – sytuacji artystek na polu sztuki.

Wśród panelistek znajdą się Anka Leśniak, Aleka Polis, panelistką reprezentującą grupę ‘I po co nam wolność kobiet’ będzie Liliana Piskorska, a informacje o następnych prelegentkach/prelegentach podamy wkrótce! Wydarzeniu będzie towarzyszyło działanie performatywne Aleki Polis i Krystyny Kuty.

Moderacja dyskusji: Katarzyna Lewandowska

Wydarzenie jest zgłoszonym i legalnie organizowanym zgromadzeniem publicznym, zapewniamy również strukturę i oprawę techniczną całego wydarzenia.

Zapraszamy do przyjścia, słuchania i dyskutowania.

fot. Marek Krupecki

Link do wpisu na blogu I po co nam wolność kobiet? na temat próby organizacji takiej dyskusji we współpracy z CSW i zaproszeniem także dyrektora do dyskusji: http://ipoconamwolnosckobiet.blogspot.com/2018/06/i-po-co-nam-wolnosc-kobiet-dyskusja.html

Szczegóły

Data:
29 czerwca 2018
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/990291597795776/

Organizator

I po co nam wolność kobiet?
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/ipoconamwolnosckobiet/

Miejsce

Centrum Sztuki Współczesnej
ul Wały Generała Sikorskiego 13
Toruń, Kujawsko-Pomorskie 87-100 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://csw.torun.pl