Świadome i aktywne społeczeństwo jest motorem napędowym wspólnoty. Co do tego stwierdzenia, wszyscy, stojący za powstaniem tej strony jesteśmy zgodni. Dostrzegamy także, że najłatwiej zwykłemu człowiekowi działa się w inicjatywach – no logo – za którymi stoją konkretne osoby a nie organizacje. Wówczas łatwiej jest się skoncentrować na konkretnej sprawie, idei bez oglądania się na całą otoczkę.

Dlatego też postanowiliśmy powołać do życia Obywatelski Toruń – lokalny kolektyw demokratyczny, w którym każdy, komu bliskie są wartości demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego, znajdzie przestrzeń dla siebie.  Zarówno do działania jak i inicjowania działań.

Choć jak sama nazwa strony sugeruje, że obszarem naszego zainteresowania będzie głównie Toruń i okolice, to jednak nie będziemy się do niego ograniczać, promując także warte uwagi akcje ogólnopolskie.

Chcemy także, by strona ta reprezentowała możliwie jak najszersze spektrum poglądów, a wszelkie różnice będziemy rozwiązywać na zasadzie merytorycznej debaty. Dlatego też zapraszamy wszystkich, którym pomysł na tą stronę przypadnie do gustu, do współtworzenia zamieszczanych w niej treści.

Kolektyw Redakcyjny:
Danka Stępkowska
Ryszard Mosiołek
Dominik Cyryl Stajnbart