I jeszcze raz kwiaty dla Marka i ogromne podziękowania dla organizatorów wystawy!
„Solidarnie o lepszy świat. Prawa kobiet w obiektywie Marka Krupeckiego” taki tytuł nosi wczoraj otwarta wystawa, która organizowana jest w ramach Festiwalu Manifowego ‚Mani Fest”.
https://www.facebook.com/events/190849061666835/
Festiwal trwa od 01.03. do 10.03.2018 roku. Natomiast wystawa trwa do 23 marca i jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 w Fotogaleria Domu Muz, ul. Podmurna 1/3.
Obywatel Marek fotografując od 2-ch lat lat wydarzenia na toruńskich ulicach wiernie oddaje ich atmosferę, z mistrzowskim zacięciem podążając za ludzkimi emocjami. Gdyby nie organizatorzy, wystawa nie doszła by do skutku. Wielkie ukłony zarówno w stronę organizatorek i i organizatorów oraz sponsorów wystawy. Bez Was nie moglibyśmy się wczoraj spotkać i podziwiać zdjęć Marka!
Wielki brawa, po raz kolejny i nie ostatni, dla Marka za mistrzowskie ujęcia. To co na wystawie to jedna któraś pracy Marka przez te minione dwa lata. I nie wiemy ile jeszcze przed Nami. Bez Marka nie byłoby tak wspaniałych zdjęć!
I na koniec, a właściwie na początek, ogromne podziękowania dla wszystkich Nas, którzy pewnego dnia wyszli na toruńskie ulice i na nich pozostali, „z uporem maniaka” walcząc o swoje/nasze prawa. Bez Nas, bez naszej obecności i zacięcia, nie byłoby czego fotografować!
Określone wydarzenia w przestrzeni politycznej i publicznej stały się przyczynkiem do naszego działania. Żywię nadzieję, że powody naszych wyjść na ulicę kiedyś ustaną. Wiem jednak, że częstokroć o swoje prawa, prawa człowieka, trzeba walczyć, a już bez wątpienia, tak jak i o demokrację, trzeba o nie dbać nieustannie. Gdyż nic nie zostało Nam dane na zawsze. Dlatego dziękuję po raz wtóry i organizatorom i Markowi, a szczególnie dziękuję wspaniałym „obiektom” zdjęć Marka. Panie i Panowie czapki z głów!
Więcej zdjęć z wystawy autorstwa innego mistrza aparatu, Szymona, tutaj – http://lonelyamongpeople.pl/index.php/2018/03/01/wernisaz-wystawy-zdjec-marka-krupeckiego/
I tym razem Marek jest na zdjęciach 🙂
PS. Na zdjęciu poniżej Pani Wacława z kwiatami, które wręczyliśmy Markowi.
/Ryszard Mosiołek/