Stojąc wczoraj w niemym proteście okazaliśmy swój sprzeciw wobec polityki kontroli i dyktatury, wobec gwałcenia Konstytucji i zasad demokracji, wobec łamania konwencji Unii Europejskiej. Nasze milczenie krzyczy!

Krzyczy o tym, że władza podzieliła nas na sorty według własnej, „chorej” wyobraźni, że nie chce słuchać naszych słusznych protestów oddzielając się od nas kordonami policji i barierek, szczując jednych przeciwko drugim, chroniąc złowrogi nacjonalizm a nade wszystko uchwalając złe i niekonstytucyjne prawo oraz ustawy dewastujące ład społeczny. Zakłamują historię, rujnują edukację, służbę zdrowia, ekologię.

W ostatnim czasie Prezydent podpisał nowelizację ustawy o wyborach powszechnych. Znowu zapomniał, na co ślubował, znowu zachował się jak notariusz partyjny!

Ani to prawe, ani sprawiedliwe. Ani też przyzwoite. PROTESTUJMY przeciwko prezydenckiemu samoubezwłasnowolnieniu na potrzeby partii Prawo i Sprawiedliwość!

Nie ma naszej zgody na takie działania! NIE MA!

To jest również nasza Ojczyzna – Ojczyzna wszystkich Polaków!

Skoro rządzący nie chcą słuchać – będziemy prześladować ich milczeniem – stanęliśmy ramię w ramię bez jednego słowa, bez jednego gestu – jak manekiny, które chcą z nas uczynić, jak mary, które będą prześladować ich szczątkowe sumienia.

Stanęliśmy i już nie odejdziemy, a nasz bezgłośny krzyk będzie donośniejszy od ich próbujących nas zastraszyć wrzasków. Oni się nas boją, bo okradli nas ze SPRAWIEDLIWOŚCI.

MY – to także przecież TY. Nie bój się. Razem przeciwstawimy się każdemu złu.

Chodź i protestuj z nami. W milczeniu pomyśl, czego nie chcesz, co ci się nie podoba, co dotyczy Ciebie i Twoich bliskich.

Chodź z nami!

Zdjęcia autorstwa Marka Krupeckiego

Zdjęcia z happeningu Skradziona Sprawiedliwość – Toruń w pełnej rozdzielczości na dysku Google.

Wideo z wydarzenia: